pierwsza-akcja-edukacyjna-na-temat-palenia-w-piecu-od-gory 2017-02-04

Pierwsza akcja edukacyjna na temat palenia w piecu „od góry”

Czy potrafisz rozpalać w piecu prawidłowo? Na to pytanie każdy, kto robi to na co dzień odpowie, że oczywiście. Tylko czy na pewno? Rozpalasz w piecu „OD GÓRY”?
Palenie od góry to ograniczenie ilości dymu i mniejsze zużycie opału (nawet do 30%!!!).
W pierwszą sobotę lutego 2017 r. przed Centrum Handlowym Mrówka w Ciechanowie odbył się pokaz prawidłowego palenia w piecu. Palenie „od góry” zapewnia nawet 30% oszczędności i w znaczącym stopniu zmniejsza emisję zanieczyszczeń. Oznacza to, że w dużym stopniu ogranicza również wszechobecny już smog.
W czasie pokazu rozpalono w dwóch piecach. Pierwszy załadowano w sposób tradycyjny, tj. drewno, rozpałka, węgiel. Natomiast drugi, który rozpalano metodą „od góry”, załadowano odwrotnie, tj. węgiel, drewno, rozpałka. Różnica w wydobywającym się dymie była znacząca. Równie spektakularny był widok zużycia węgla w każdym z pieców po upływie ok. godziny od rozpalenia. Ilość zużytego węgla mówiła sama za siebie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i wypróbowania prawidłowego sposobu rozpalania w swoim piecu.
Organizatorami akcji byli: Urząd Miasta Ciechanów, firma Rolbud i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.


Galeria


Aktualności

PSB Mrówka Kutno
Siedziba:
ul. T. Kościuszki 73, 99-300 Kutno
Telefon: 660686619
E-mail: zamowienia.kutno@psbmrowka.com.pl
NIP: 662-181-84-15
REGON: 360832345